BEZPŁATNE wizyty poporodowe przysługują każdej kobiecie z chwilą wyjścia ze szpitala po porodzie i są w pełni finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Pierwsza wizyta u Państwa powinna odbyć się jak najszybciej po wyjściu ze szpitala, najlepiej do 48 godzin. Prosimy o zgłoszenie tego faktu do nas.

Mirosława Łopata

Położna rodzinna, Centrum Medyczne 'Erkade'

Jeżeli zaniedbacie Państwo ten fakt, nie będziemy świadomi, że jest potrzebna wizyta położnej. W świetle obowiązujących obecnie przepisów o ochronie danych osobowych, żaden szpital nie może przekazywać danych kobiet po porodzie do położnej rodzinnej (środowiskowej). Zatem to kobieta lub jej rodzina musi powiadomić położną, że taka wizyta już może się odbyć, bo wróciła ze szpitala do domu.

Świadczymy swoje usługi od poniedziałku do piątku. Wizyty dbywają się między godziną 8-18.

Panie położne określają orientacyjnie przedział czasowy w jakim się pojawią, niestety nie ma możliwości na dokładne określienie godziny wizyty , a jedynie podanie orientacyjnego czasu przybycia, ze względu na krakowskie korki i fakt, że niejednokrotnie wizyta może się przedłużyć u poprzedniej pacjentki.

Wizyty weekendowe są realizowane w przypadku wyższej konieczności medycznej, a ostateczną decyzję zawsze podejmuje położna na podstawie informacji uzyskanych od pacjentki.

Pierwsza wizyta ma na celu praktyczne wprowadzenie rodziców w arkana sztuki pielęgnacji nad noworodkiem, zawiera zatem pokaz kąpieli i informacje odnośnie karmienia i postępowania z dzieckiem. Opieką zastaje również otoczona kobieta po porodzie lub cięciu cesarskim w celu sprawdzenie czy wszystko przebiega u niej prawidłowo.

Kolejne wizyty mają na celu sprawdzenie, jak rodzice radzą sobie z opieką na maluszkiem. Czy nie pojawiły się u dziecka lub matki niepokojące symptomy.

Położna jest zobowiązana do prowadzenia dokumentacji wykonywanych wizyt, więc podczas każdej kolejnej wizyty będzie notowała swoje spostrzeżenia i prosiła o potwierdzenia faktu odbytej wizyty, podpisem matki (lub opiekuna prawnego) dziecka.

Jesteśmy, aby Wam pomóc

 iStock_000004805411Medium_male

Podczas wizyt poporodowych
nasze położne udzielą Państwu
cennych rad dotyczących:

- połogu i higieny w tym okresie,
– prawidłowego przystawiania noworodka do piersi,
– karmienia piersią i problemów z nim związanych,
– diety matki karmiącej,
– pielęgnacji noworodka,
– kąpieli dziecka,
– stanów psychicznych.

 

Zadzwoń do nas:

Aby wizyta mogła się odbyć, prosimy o telefoniczne poinformowanie nas o fakcie powrotu z maluszkiem do domu.

12 357 19 07 lub 531 607 605